Rychlá výroba kokosového mléka a jeho využití v 11 receptech

Kokosové mléko je důležitou složkou v mnoha asijských pokrmech. Jeho lehce nasládlá chuť zjemní pálivost mnoha asijských pokrmů a propojí všechny chutě dohromady. Jako všechny rostlinná mléka, lze i to kokosové snadno vyrobit doma. Způsobů výroby mléka z kokosu je hned několik.

Nejrychlejší způsob je za použití sušeného bio kokosu. Bohužel běžně prodávaný sušený kokos obsahuje minimum chuti i nutričních hodnot. Bílé to sice bude, ale výsledná chuť vás nějak neohromí. Proto je mnohem lepší použit bio sušený kokos, který není odtučněný.

bio kokos


Ingredience na přípravu kokosového mléka

1 litr převařené vody
1,5-2 šálky sušeného bio kokosu – Koupit kokos
špetka soli (nemusí být)


Nejprve si dáme převařit vodu. Teplá voda nám dopomůže k uvolnění tuků i chuti ze sušeného kokosu do vody. Nachystáme si mixér a vsypeme všechen kokos i sůl. Někdo používá právě převařenou vodu. Sám ji nechávám trošku vychladnout na 70-80 stupňů. Pokud máte slabší mixér přidávejte vodu postupně.

[indeed-clients group=’stolni-mixery‘ order_by=’date‘ order=’ASC‘ limit=’14‘ show=’logo,link‘ theme=’theme_1′ effect=’flip‘ columns=’4′ item_height=’75‘ items_per_slide=’2′ slide_opt=’bullets,nav_button,autoplay,stop_hover,responsive,loop,autoheight‘ slide_speed=’5000′ slide_pagination_speed=’500′ slider_set=’0′ filter_set=’0′ ]

U mixérů typu Blendtec, Vitamix, Thermomix zalijte kokos vodou a nechte mixovat několik minut. Nakonec přeceďte přes (plínku, gázu, plátýnko) do připravené nádoby. Z tohoto množství získáte zhruba 700-800 ml kokosového mléka. Skladujte v chladu a temnu. Zbylou drť z kokosu už nemá smysl dále používat, protože svoji úlohu splnila.


Recepty z kokosového mléka

Ovesná kaše s mandlemi a brusinkami

Polévka z červené čočky

Pikantní dýňová polévka

Polévka z pečené řepy

Kuřecí polévka tom kha

Tvarohová bomba s ovocem

Smoothie

Kokosový chlebíček

Bublanina

Vepřové nudličky

Květákové kari

Sdílet s přáteli