jak zhubnout přes břicho
Hubnutí obezita Nemoci

5 rad jak zhubnout po vánocích

Začít nový rok s nějakým novoročním předsevzetím, je každoročně u většiny populace krokem, jak se zbavit starých zlozvyků. I když je každý z jiného těsta, tak na prvních příčkách povětšinou končí hubnutí. Po krásných svátečních dnech, kdy se hodovalo a všeho bylo nadbytek, jdou kilogramy velmi rychle nahoru. Bramborový salát, smažený kapr, cukroví, chuťovky, chlebíčky, to je malá vzpomínka na tradiční pochutiny vánočních dnů.  Minimální pohyb v tomto čase vše ještě znásobil.

I když vše začíná od nového roku nanovo, tak staré zvyklosti si neseme i do současného roku. Ono udělat velkou změnu, chce v prvé řadě zapracovat na maličkostech, protože těmi se postupně můžeme zlepšit a pomalu nacházet cestu, aby se nám dané předsevzetí podařilo splnit.

Jak zhubnout po svátcích ?

Tahle otázka je momentálně nesčetně zadána do vyhledávačů. Každý chce rychle zhubnout nabrané kilogramy. Jak zhubnout přes břicho, jak rychle zhubnout, jak zhubnout 10 kg, jak zhubla Daniela Šinkorová. To jen malý výčet klíčových slov z našeptávače. Neexistuje žádná zázračná metoda, jak rychle zhubnout. Jedině byste museli držet půst, ale ten většina populace nevydrží držet ani pár hodin. S půsty musí začít člověk postupně, přičemž by člověk měl být na takový půst připraven. Proto je lepší raději zaměřit se na maličkosti. Položit si otázku, co pro sebe můžu udělat, aby se mi podařilo zhubnout. Budu do práce chodit pěšky, pokud to jde. Budu cvičit obden. Začnu běhat každé ráno. Přestanu jíst jídla, po kterých vím, že mi nedělají dobře. Těchto drobností si najde každý dostatek pro lepší osobní život. Stejně tak mohou pomoci i následující rady.

1. rada: No stress s hořčíkem

Stres, kdo by ho neznal. Hodně práce, málo času, spěch, musím stihnout milion povinností!!! Od samého rána musíme čelit každodenním překážkám. I když je na světě tisíce nemocí, tak stres je civilizační nemocí číslo jedna. K jedné z mnoha nemocí vyvolaných stresem patří právě přejídání. Pokud jste ve stresu dennodenně, určitě začněte doplňovat hořčík – magnesium, který je výborným protistresovým minerálem. Největší množství ho najdete v banánech, fících, ořeších. Dosti hořčíku obsahuje i kakao, i samozřejmě čokoláda. Pokud chcete utěšit chuť na sladké zvolte raději hořkou čokoládu. Obsah kakaa by měl být pokud možno alespoň 70 %. Další zdroje hořčíku v potravinách najdete zde.

2. rada: Cukr vyměňte ze Stévii

Pokud máte chuť na sladké, tak zkuste zapomenout na nejrůznější pochutiny, které vám pomůžou jenom na chvíli. Velké množství cukru vyplaví mnoho minerálů z celého těla. Říkáte si, proč máte citlivé krčky ? Zkuste sníst něco sladkého a pozorovat, jak se u jednotlivých zubů tvoří krčky. Zubní pasty na citlivé krčky jsou jenom placebo efektem, které vůbec neřeší příčinu daného problému. Nejhorší na cukru je, že dosti oslabuje ledviny, kde je životní síla každého jednotlivce. Vše je pěkně popsáno zde.

I když existují i o něco zdravější cukry, nejlepší cesta je začít sladit Stévií, protože oproti cukru má mnoho pozitivních účinků pro lidský organismus.

• podporuje dobré trávení • stabilizuje krevní tlak • zvyšuje mozkovou aktivitu • má antibakteriální , protiplísňové,        protivirové účinky • pomáhá při zánětech dásní a snižuje množství bakterií v dutině ústní, čímž snižuje riziko                vzniku zubního kazu • stimuluje činnost slinivky břišní a pomáhá tak při cukrovce 2. typu • snižuje touhu po tabáku    a alkoholu • urychluje hojení ran • pomáhá při akné a ekzémech • nepřekyseluje organismus

Koupit se dá ve formě sáčku, kde bývají sáčky po jednom gramu, ve formě kapek, tablet i samostatného prášku. Jedná se o ryze přírodní sladidlo. Nejlepší je vypěstovat si rostlinky doma a nasušit všechny vyrostlé lístky. Poté vše stačí pomlít. Lístky jsou velmi sladké, dokonce 200x sladší než cukr.

3. rada:  Pečivo a lepek nechejte v regálech

Pneumatiky kolem pasu, nafouklá bříška, to jsou přesná znamení usazeného lepku ve střevech. Pečivo se stalo nepostradatelnou součástí ranních snídaní. Bohužel je pro většinu populace silnou drogou, bez které nedokáží ráno začít den.

Proč je v dnešní době tolik alergií na lepek?

Vše ovlivňuje několik faktorů. Samotné zrno bylo v minulosti několikrát šlechtěno na větší výnos, aby obsahovalo hodně lepku, protože se z něj velice dobře peče. Válcové mletí obilí oddělí jednotlivé vrstvy obilného zrna, aby se uvolnil klíček, protože mouka zbavená klíčku nežlukne. Tím pádem může mít dlouhou záruční dobu. Obilí se zpracovává tak dlouho, dokud nevznikne bílá vymletá mouka, která už je vlastně mrtvou otravinou. Samotné obilí obsahuje nejrůznější plísně, které se ani mletím a pečením nezničí.

K pečení se používá nejrůznější pekařská chemie, která vytvoří báječnou chuť výsledného produktu. Obchoďáky jsou narvané všelijakým zbožím, kde na jednom místě hnije ovoce i zelenina a o kousek dál je naskládáno volně pečivo. Po konzumaci pečiva z řetězců budete mít za chvíli hlad. Sami to můžete pozorovat, že jste jako by najedení, ve skutečnosti jste jenom nafouklí a tělo se snaží celou snídani vybalancovat. Někomu to možná bude připadat moc ujeté, ale to jsou podložená fakta. Aby těch špatných zpráv nebylo moc, tak na závěr přidám jednu pozitivní. Pokud se dokážete zbavit pečiva, určitě počítejte s tím, že 10 kg zhubnete bez problémů. Může to být ještě mnohem více, to už záleží na každém jednotlivci.

Jak přestat jíst pečivo a čím ho nahradit ?

Tohle se snadno píše, ale hůře dělá. Někdo to zvládne ze dne na den, někdo nikdy. Důležité je vědět, co budu zítra snídat a mít v záloze několik receptů, alespoň v začátcích. Vsaďte na bezlepkové obiloviny, jako jsou rýže, kukuřice, bezlepkové ovesné vločky, jáhly, a hlavně pohanka. Pohanka sice není obilovina, ale to je vedlejší. Dále do bezlepkových potravin zařaďte amarant, lupinu, čirok. Dnes je nabídka bezlepkových potravin opravdu veliká. Receptů, jak využít zmíněné potraviny, je plný net.

4. rada: Nezapomeňte na tekutiny

 

Lidské tělo tvoří ze 70 % voda. Ta je neustále v pohybu, vylučujeme ji močí, stolicí, potem. Je to neustálé točící se vodní kolo, které rozvádí vodu do celého těla. Pokud ji máme málo, začneme se cítit unavení, přijdou bolesti hlavy, problémy s ledvinami, a celé tělo začne usychat.

Denní množství vody, které bychom měli vypít za jeden den, se dost liší podle věku, pohlaví, ročního období, přijímané stravy, typologie člověka. Trhat rekordy ve vypití vody třeba teď přes zimu, je určitě pitomost. Stačí ráno vypít půllitr vody třeba s jablečným octem, o kterém jsem psal zde. Za půl hodiny můžeme posnídat. Pít čistě po jídle není vůbec dobré, protože si tak naředíte celé trávení, které pak nefunguje správně. Zkuste si představit oheň, do kterého přilíváte vodu. Pijte nejlépe tak dvě hodiny po jídle,dejte si třeba skleničku s hořčíkem. Pokud milujete limonády z obchodních řetězců, raději sáhněte po obyčejné vodě. Můžete si do ní nasypat sáček Stevie a budete mít sladkou vodu až až. Navíc, jak bylo už napsáno, Stevie zvyšuje mozkovou aktivitu. Takže vám mozek bude fungovat také.

5. rada:  Nikdy nikdo nebyl dokonalý

 

To, že se vám nepodaří zhubnout hned napoprvé, ještě neznamená, že máte slabou vůli. Důležité je poučit se ze svých chyb a ty příště neudělat. Určitě nečekejte zase na nový rok, protože začít můžete kdykoliv nanovo. Jak jsem uváděl na začátku článku, vše se odvíjí od maličkostí. Právě ty můžeme pořád zlepšovat a rozšiřovat si tak rozhled znalostí.

Všech pět bodů by určitě zasloužilo samostatně rozepsat pro větší osvětu. Dalo by se pokračovat dále, ale těchto pět rad je dobrý základ k lepším k zítřkům.

 

2 komentář

  1. Nejlepší je samozřejmě vyhnout se přibírání o vánocích úplně, ale když ta vánočka tak hezky voní, to cukroví vypadá tak sladce.. a babička říká, že jsme kost a kůže 🙂 Já zkouším momentálně EMS, protože jsem kůže líná 🙂 Studio Fit Revolution v Pardubicích je to nejlepší, co mě kdy potkalo 🙂

    1. Pokud se napeče od každého cukroví pár kousků, tak určitě nebude cukroví závažný problém s přibíráním na váze. Já mám tu výhodu, že mi to chutná jenom pár dnů. S každým dalším dnem, je ta přitažlivost menší a menší. Pokud uvedená metoda funguje, určitě je to cesta jak si pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *