vodní kefír-tibi krystaly
Nakupování

Kde koupit Tibi krystaly-neboli vodní kefír

Po delší době jsem se opět rozhodl, že si budu doma připravovat vodní kefír. Když jsem ho před několika lety sháněl, nebylo možné koupit krystalky v nějakém e-shopu. Nakonec jsem ho objevil v nějakém fóru na internetu. Po oné osobě jsem chtěl množství kefíru na dvě velké čtyřlitrové sklenice.

Bohužel mi dorazilo jedna půllitrová pet láhev, ve které bylo nanejvýš dva centimetry jemných krystalků :-/ Sice to nějakou dobu trvalo, než jsem tyto mikrozrnka vypiplal do pěkně velkých krystalů, abych měl požadované množství na dvě sklenice. To je také jedna z mnoha výborných vlastností kefírových zrn, že dokážou pomalinku narůstat.

Později jsem se vodních krystalů zbavil, což byla určitě chyba. Přitom stačilo zrna dát do sušičky a pomalu je nasušit na nízkou teplotu. Dosti naivně jsem si myslel, že v roce 2017 budou zrna nabízet desítky e-shopů v České republice. Bohužel situace se za ty roky vůbec nezměnila.

Určitě je fajn, že dnešní době není problém koupit násadu kombuchy, syřidla na sýry, přes aparáty na vaření piva, nebo kultury pro domácí výrobu jogurtů. Pokud čte někdo z podnikatelů tyto řádky, určitě zvažte rozšíření sortimentu o vodní kefír.


Tibi krystaly pro vodní kefír můžete nyní koupit zde

Jelikož jsem chtěl nový kefír a nechtěl jsem zase kupovat zajíce v pytli, bylo potřeba trošku zapátrat v zahraničí vodách. Obchodů s kefírem seženete nespočet, ale jenom malá část posílá do České republiky. Proto jsem zkusil mrknout na Ebay, kde máte jistotu, že většina prodejců zasílá zboží i do České republiky.

Vodník kefír na Ebay můžete koupit od mnoha prodejců z celého světa. Liší se podle váhy, velikosti zrn a kvality. Docela zajímavé jsou i tyto skleněné nádoby s názvem Kefirko, kdy už nemusíte nic cedit. Vzniklý kefír jenom přelijete do čisté nádoby. Následně nalijete vodu s cukrem a dáte kefír znovu kvasit. Určitě by se podobný přístup dal praktikovat i za pomoci jemného sítka, který by se přidělal na hrdlo nádoby a následně slil.

kefirko vater kefir

Nejpraktičtější způsob je mít ale kefír v látkovém, nebarveném pytlíku. Z materiálů je nejlepší hustější gáza, mušelín a nebo lněné látka. Pak už nemusíte nic cedit. Jednoduše vyndáte pytlík z kvasné nádoby a je hotovo. Před prvním použitím sáček důkladně vyvařte, pak už si ho obsadí žádoucí bakterie a budou bránit nákaze zvenčí.

Jestli nemáte účet na Ebay, tak si ho určitě založte. Následně k němu musíte přidat Paypal peněženku, přes kterou vše zaplatíte. Pokud si s něčím nevíte rady při nakupování na Ebay, tak napište do komentářů. Nebo vám můžu kefír klidně koupit pod svým účtem a odeslat na vaši adresu.

Dalším místem na webu, kde lze vodní kefír koupit, je Etsy. Pokud se vám líbí český Flér, tak u Etsy tomu nebude jinak. Podstatě funguje obdobně jako český Flér. Rozdíl je jenom v tom, že zde najdete prodejce z celého světa (i z České republiky 🙂 Samozřejmě množství nabízeného zboží je mnohem větší. Projít všechno nabízené zboží je na několik hodin. Bohužel Etsy nepodporuje filtrování produktů, takže při hledání vyhodí desítky stránek na zadané slovo.

Do roku 2013 byl prodej na Etsy omezen pouze pro malé home made výrobce. Bohužel toho roku byla změněna politika Etsy. Proto nyní umožňuje prodej i velkým výrobcům, což se samozřejmě malým výrobcům nelíbí. Rozhodně Etsy je web, který si určitě zamilujete.

10 komentář

  1. dobrý den měla bych zájem o ty tybetsky houbyčky jak se znich dělá vodní kefir nikde je nemohu sehnat

  2. Můžete mi poradit? Chtěl jsem Tibi vyčistit, odstranil jsem takový ten kal a nechal jen ty větší krystaly, ale jsou nějaké nefunkční, vůbec to nový sladký roztok neprobublá. Dělám už třetí sladký nálev, ale je to pořád stejné…asi jsem je zlikvidoval…Proberou se?

    1. Pokud v minulosti kefír kvasil dobře, měl si brzy znovu chytnout. Zkuste spíše ubrat množství vody.

  3. Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. Krystaly se mi krsáně množily a teď nějakou dobu mi připadá, že umíraji, protože jich je pořád méně a taky se dost zmenšují.Můžete mi Prosím poradit co dělám špatňě? Děkuji. .

  4. Moc děkuji za tip na místo, kde se dají TIBI krystaly koupit. Už mám objednáno a těším se na vyzkoušení

  5. Dobrý den ,chtěla bych si koupit vodní krystalky i s násobku pro né určené,ale nevím kde v českém jazyce.dekuji za odpoved.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *