kokosový chlebík
Snídaně

Kokosový chlebíček podle Lucie z delicious blogu

Minulý příspěvek byl věnován výrobě kokosového mléka a jeho použíti v 11 receptech. Když jsem si procházel všechny recepty, které měli posloužit jako inspirace na jeho použití, nejvíce se mi zamlouval tento kokosový chlebík od Lucie z delicious blogu. Aby si někdo nemyslel, že jsem celý recept jenom překopíroval, postavil jsem recept ještě více do kokosové chuti a šel jsem na to trošku jinak. Určitě nejde o žádné srovnávání, ale o pouhou inspiraci.


Ingredience:

1 lžíce kokosového tuku na vymazání formy – koupit

100 ml kokosového mléka – koupit 

140 g bio sušeného kokosu – koupit

70 g kokosového cukru – koupit

1 lžička kurkumy – koupit

1 lžička prášku do pečiva – koupit 

půl lžičky soli

5 vajec

1 lžíce vanilkového extraktu. Vyrobit podle tohoto návodu.

kousek zázvoru 3*3 cm


Postup:

Nejprve je třeba rozpálit troubu na 180 stupňů. Do mísy rozklepneme všechny vejce, přidáme kokosový cukr a kurkumu. Do menší misky si nastrouháme zázvor a přidáme odvážený sušený kokos, sůl a prášek do pečiva. Odměříme si kokosové mléko a nakonec vymažeme formu kokosovým tukem. Pokud nemáte tyto dvě ingredience, vůbec si s tím nedělejte hlavu. Mě šlo hlavně o docílení maximální vůně a chuti kokosu.

Koupit formu na pečení chleba

Aby nebyl chlebík úplně suchý z toho množství sušeného kokosu, tak jsem vejce vyšlehal. Do vyšlehaných vejcí jsem nakonec přidal lžičku vanilkového extraktu a postupně přisypal všechen kokos a kokosové mléko. Tuto směs jsem nalil do vymazané formy na chléb. Chlebík se pekl 45 minut na 180 stupňů.

inspirace z blogu delicious lucie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *